مشخصات پروژه

نام پروژه:          مکان يابي کاميون ها در بندر امام خميني (ره) با استفاده از تکنولوژي

GPS - Zigbee

کارفرما:               اداره کل بنادر و دريانوردي استان خوزستان

مدت قرارداد:      12 ماه

ناظر و مشاور:      شرکت ديده کاوان

  

 

معرفي اجمالي:

 همزمان با احداث راه آهن سراسري کشور در سال 1307 هجري شمسي ، 2 پست اسکله چوبي در شمال غربي خليج فارس و در انتهاي آبراه خورموسي ( با موقعيت جغرافيايي 30 درجه و 25 دقيقه شمالي و 49 درجه و 5 دقيقه شرقي ) ساخته شد . پس از چندي به بندر شاپور موسوم گشت و سه سال بعد به مهم ترين مرکز ورود و خروج کالا تبديل شد . در سال 1352 محل سکونت اهالي اين نقطه ، از کنار اسکله ها به سربندر ( شهر بندر امام خميني (ره) ) انتقال يافت و زمينه براي توسعه هرچه بيشتر بندر مهيا گرديد ؛ پس از پيروزي انقلاب شکوهمند اسلامي ايران ، اين بندر به بندر امام خميني (ره) تغيير نام يافت و در سال 1361 با تصويب هيات وزيران رسماً بندر امام خميني (ره) نام گرفت و شروعي نو را پايه نهاد . بندر امام خميني (ره) حرکت به سوي تحول را از همان دو اسکله چوبي آغاز نمود و امروز با انجام بيش از 35% از کل تجارت دريايي کشور ، نويد توسعه اي پايدار را براي منطقه از طريق صنعت حمل و نقل مي دهد .

  هدف:  

همگام با پيشرفت تكنولوژي و استفاده روزافزون از آن درصنعت جهت ارتقاي بهره وري و كاهش هزينه ها، سامانه هاي مديريت و مانيتورينگ ناوگان نيز توسعه يافته و از تكنولوژي IT بهره مند گشته اند. اطلاع از موقعيت کاميون ها در ناوگان هاي حمل و نقل ميتواند نقشي اساسي در توزيع و مديريت ناوگان داشته باشد واز اتلاف زمان، سوخت و منابع جلوگيري کرده و بهره وري را بالا برد.

 

شرح فعاليتهاي فني و مهندسي:    

دستگاه G-500  فرستنده راديويي بر اساس تکنولوژي زيگبي که با نصب آن بر روي وسايط نقليه سبک و سنگين ميتوان موقعيت مکاني خودرو و يا ناوگاني از خودروها را بر روي نمايشگر مرکز کنترل و يا بصورت آنلاين مشاهده نمود. اين دستگاه با بدنه اي از جنس پلي کربنات با رنگ روشن و شفاف جهت رفلکس نورخورشيد، بسيار مقاوم با IP:67 و بدنه آيروديناميک طراحي و ساخته شده است. تمامي پيچها و کانکتورها ي بيروني دستگاه از جنس استيل يا نيکل برنز و مقاوم در برابر رطوبت ميباشد. دستگاه مجهز به چهارمگنت قوي است که ميتواند دستگاه را بر روي سقف خودرو نگاه دارد.