مشخصات پروژه

نام پروژه:          سامانه هوشمند مانيتورينگ ماشين آلات معدن مس سرچشمه

کارفرما:              باز سازي و نوسازي معدن مس سرچشمه

   

 

معرفي اجمالي:

 معدن مس سرچشمه در 160 کيلومتري جنوب غربي کرمان و 50 کيلومتري جنوب رفسنجان و در ناحيه مرکزي رشته کوه زاگرس قرار گرفته‌است . معدن مس سرچشمه يکي از بزرگترين مجتمع‌هاي صنعتي معدني جهان محسوب مي‌گردد و بزرگ‌ترين توليد کننده مس ايرانمي‌باشد . ذخيره زمين‌شناسي معدن بالغ بر يک ميليارد و دويست ميليون تن سنگ سولفوري با عيار متوسط 0.7 درصد برآورد گرديده.معدن مس سرچشمه از ديدگاه زمين‌شناسي بر روي کمربند جهاني مس قرار داشته و پهنه گسترش آن از جنوب خاوري تا شمال باختري به صورت يک محدوده بيضوي با ابعاد 2300*1200 متر و ژرفاي 1612 متر مي‌باشد. .

  هدف:  

ارائه نقشه هاي ساخت و ديتا شيت هاي خريد،تهيه،ساخت،حمل و نقل،نصب،راه اندازي،آموزش و بهره برداري آزمايشي تجهيزات الكترومكانيكال شهر بن براي دو مدول با پوشش جمعيتي 20 هزار نفر است.

 

شرح فعاليتهاي فني و مهندسي:    

سيستم ديسپاچينگ ماشين آلات معدني MDS كه براي اولين بار در ايران توسط اين شركت به منظور استفاده در معدن مس سرچشمه طراحي و راه‌اندازي شده است. با ايجاد يك شبكه راديويي در كل معدن و نصب تجهيزات انتقال اطلاعات در هر يك از ماشين‌آلات معدني، موقعيت قرارگيري، وضعيت بار، زمان بارگيري و تخليه و مسيرهاي حركتي كليه ماشين آلات را در حوزه معدن كنترل و ثبت نموده و از طريق شبكه راديويي به سيستم كنترل مركزي انتقال و ثبت مي‌نمايد. لذا مديريت معدن مي تواند علاوه بر كنترل و مانيتورينگ آنلاين وضعيت حركت ماشين‌آلات، گزارشات روزمره دقيقي از ميزان استخراج و نحوه كاركرد پيمانكاران معدني را از طريق اين سيستم به طور اتوماتيك كسب نمايد.