5 تیر 1398 - 4:27

به وب سايت گروه مهندسی اميران خوش آمديد.

سامانه هوشمند مانیتورینگ ماشین آلات معدن مس سرچشمه
کارفرما: باز سازی و نوسازی معدن مس سرچشمه
پیمانکار: شرکت وصال کنترل
مدت قرارداد:
وضعیت: خاتمه یافته
معدن مس سرچشمه در ۱۶۰ کیلومتری جنوب غربی کرمان و ۵۰ کیلومتری جنوب رفسنجان و در ناحیه مرکزی رشته کوه زاگرس قرار گرفته‌است . معدن مس سرچشمه یکی از بزرگترین مجتمع‌های صنعتی معدنی جهان محسوب می‌گردد و بزرگ‌ترین تولید کننده مس ایرانمی‌باشد . ذخیره زمین‌شناسی معدن بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون تن سنگ سولفوری با عیار متوسط ۰٬۷ درصد برآورد گردیده.معدن مس سرچشمه از دیدگاه زمین‌شناسی بر روی کمربند جهانی مس قرار داشته و پهنه گسترش آن از جنوب خاوری تا شمال باختری به صورت یک محدوده بیضوی با ابعاد ۲۳۰۰×۱۲۰۰ متر و ژرفای ۱۶۱۲ متر می‌باشد.
معرفی اجمالی
درعمليات معدني و استخراج كاني‌هاي معدن توسط ماشين‌آلات در معادن روباز، اطلاع لحظه اي از ميزان استخراج، نحوه حركت ماشين آلات معدني و شروع و خاتمه بارگيري و زمان‌بندي تخليه مواد در نقاط مختلف معدن، می تواند موجب ارائه گزارشات دقيق از استخراج و جلوگيري از هر نوع اتلاف وقت و يا سوء استفاده احتمالي گردد.
اهداف و ضرورت ها
سيستم ديسپاچينگ ماشين آلات معدني MDS كه براي اولين بار در ايران توسط اين شركت به منظور استفاده در معدن مس سرچشمه طراحي و راه‌اندازي شده است. با ايجاد يك شبكه راديويي در كل معدن و نصب تجهيزات انتقال اطلاعات در هر يك از ماشين‌آلات معدني، موقعيت قرارگيري، وضعيت بار، زمان بارگيري و تخليه و مسيرهاي حركتي كليه ماشين آلات را در حوزه معدن كنترل و ثبت نموده و از طريق شبكه راديويي به سيستم كنترل مركزي انتقال و ثبت مي‌نمايد. لذا مديريت معدن می تواند علاوه بر كنترل و مانيتورينگ آنلاين وضعيت حركت ماشين‌آلات، گزارشات روزمره دقيقي از ميزان استخراج و نحوه كاركرد پيمانكاران معدني را از طريق اين سيستم به طور اتوماتيك كسب نمايد.
اقدامات مهندسی و اجرایی

تعداد عکس ها: 10

MDS
MDS 2
MDS 3
MDS 4
MDS 5
MDS 6
MDS 7
MDS 8
MDS 9
MDS 10

اخبار گروه

اخبار اقتصادی

نمایشگاه ها

پیوندها