5 تیر 1398 - 4:31

به وب سايت گروه مهندسی اميران خوش آمديد.

خرید و نصب تجهیزات سیستم های مانیتورینگ بویه های دریایی مجتمع بندری امام خمینی
کارفرما: اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان
پیمانکار: شرکت وصال کنترل
مدت قرارداد:
وضعیت: خاتمه یافته
همزمان با احداث راه آهن سراسری کشور در سال 1307 هجری شمسی ، 2 پست اسکله چوبی در شمال غربی خلیج فارس و در انتهای آبراه خورموسی ( با موقعیت جغرافیایی 30 درجه و 25 دقیقه شمالی و 49 درجه و 5 دقیقه شرقی ) ساخته شد . پس از چندی به بندر شاپور موسوم گشت و سه سال بعد به مهم ترین مرکز ورود و خروج کالا تبدیل شد . در سال 1352 محل سکونت اهالی این نقطه ، از کنار اسکله ها به سربندر ( شهر بندر امام خمینی (ره) ) انتقال یافت و زمینه برای توسعه هرچه بیشتر بندر مهیا گردید ؛ پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران ، این بندر به بندر امام خمینی (ره) تغییر نام یافت و در سال 1361 با تصویب هیات وزیران رسماً بندر امام خمینی (ره) نام گرفت و شروعی نو را پایه نهاد . بندر امام خمینی (ره) حرکت به سوی تحول را از همان دو اسکله چوبی آغاز نمود و امروز با انجام بیش از 35% از کل تجارت دریایی کشور ، نوید توسعه ای پایدار را برای منطقه از طریق صنعت حمل و نقل می دهد .
معرفی اجمالی
براي انجام ناوبري ايمن در محيط هاي دريايي ، استفاده از سيستم هاي كمك ناوبري مناسب، نقش بسزايي را در تأمين ايمني مسيرهاي دريايي ايفا مي نمايد.شناورها علي رغم بكارگيري تجهيزات ناوبري مستقر بر روي شناور، هنگام ناوبري در محيط هاي دريايي، با بهره مندي از خدمات انواع سيستم هاي كمك ناوبري قادر خواهند بود ضمن شناسايي و اگاهي از موقعيت دقيق خود، از وضعيت ترافيك، موانع و خطرات موجود در مسير نيز مطلع گردند از واحد هاي AIS در بسياري از تجهيزات كمك ناوبري در محيط هاي دريايي نيز مي توان استفاده نمود. اين نوع واحد AIS داده هاي تعيين موقعيت و ديگر اطلاعات مربوط به شناور ها را در قالب پيغام هاي خاصي آماده سازي و ارسال مي نمايد. همچنين داده هاي آب و هوايي و شرايط جزر و مد نيز در قالب پيغام هاي باينري و يا متني ارسال مي شوند.
اهداف و ضرورت ها
طراحي و ساخت دستگاه فرستنده AtoN که برای کارکرد در شرایط محیطی دشوار دریا طراحی و ساخته شده تا در مقابل تغییرات دما، رطوبت بالا، تابش شدید نور خورشید و تکان های شدید علائم مقاوم بوده و آسیبی نبیند. مدارات الکترونیکی داخلی این دستگاه به گونه ای طراحی شده که مصرف انرژی آن بسیار ناچیز باشد تا بار اضافی به باطری موجود تحمیل نگردد.
اقدامات مهندسی و اجرایی

تعداد عکس ها: 6

AIS
AIS 2
AIS 3
AIS 4
AIS 5
AIS 6

اخبار گروه

اخبار اقتصادی

نمایشگاه ها

پیوندها