5 تیر 1398 - 4:28

به وب سايت گروه مهندسی اميران خوش آمديد.

مکان یابی کامیون ها در بندر امام خمینی (ره) با استفاده از تکنولوژی GPS - Zigbee
کارفرما: اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان
پیمانکار: شرکت آنا صنعت آسیا
مدت قرارداد:
وضعیت: خاتمه یافته
همزمان با احداث راه آهن سراسری کشور در سال 1307 هجری شمسی ، 2 پست اسکله چوبی در شمال غربی خلیج فارس و در انتهای آبراه خورموسی ( با موقعیت جغرافیایی 30 درجه و 25 دقیقه شمالی و 49 درجه و 5 دقیقه شرقی ) ساخته شد . پس از چندی به بندر شاپور موسوم گشت و سه سال بعد به مهم ترین مرکز ورود و خروج کالا تبدیل شد . در سال 1352 محل سکونت اهالی این نقطه ، از کنار اسکله ها به سربندر ( شهر بندر امام خمینی (ره) ) انتقال یافت و زمینه برای توسعه هرچه بیشتر بندر مهیا گردید ؛ پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران ، این بندر به بندر امام خمینی (ره) تغییر نام یافت و در سال 1361 با تصویب هیات وزیران رسماً بندر امام خمینی (ره) نام گرفت و شروعی نو را پایه نهاد . بندر امام خمینی (ره) حرکت به سوی تحول را از همان دو اسکله چوبی آغاز نمود و امروز با انجام بیش از 35% از کل تجارت دریایی کشور ، نوید توسعه ای پایدار را برای منطقه از طریق صنعت حمل و نقل می دهد .
معرفی اجمالی
همگام با پيشرفت تكنولوژي و استفاده روزافزون از آن درصنعت جهت ارتقاي بهره وري و كاهش هزينه ها، سامانه هاي مديريت و مانيتورينگ ناوگان نيز توسعه يافته و از تكنولوژي IT بهره مند گشته اند. اطلاع از موقعیت کامیون ها در ناوگان های حمل و نقل میتواند نقشی اساسی در توزیع و مدیریت ناوگان داشته باشد واز اتلاف زمان، سوخت و منابع جلوگیری کرده و بهره وری را بالا برد.
اهداف و ضرورت ها
دستگاه G-500 فرستنده رادیویی بر اساس تکنولوژی زیگبی که با نصب آن بر روی وسایط نقلیه سبک و سنگین میتوان موقعیت مکانی خودرو و یا ناوگانی از خودروها را بر روی نمایشگر مرکز کنترل و یا بصورت آنلاین مشاهده نمود. این دستگاه با بدنه ای از جنس پلی کربنات با رنگ روشن و شفاف جهت رفلکس نورخورشید، بسیار مقاوم با IP:67 و بدنه آیرودینامیک طراحی و ساخته شده است. تمامی پیچها و کانکتورها ی بیرونی دستگاه از جنس استیل یا نیکل برنز و مقاوم در برابر رطوبت میباشد. دستگاه مجهز به چهارمگنت قوی است که میتواند دستگاه را بر روی سقف خودرو نگاه دارد.
اقدامات مهندسی و اجرایی

تعداد عکس ها: 9

zig
zig 2
zig 3
zig 4
zig 5
zig 6
zig 7
zig 8
zig 9

اخبار گروه

اخبار اقتصادی

نمایشگاه ها

پیوندها